Seedlight · content produktowy
Karty produktów, które sprzedają i pozycjonują
Karta produktu to najważniejsza strona Twojego sklepu: tu zapada decyzja o zakupie i tu Google oraz wyszukiwarki AI oceniają, czy masz coś wartego pokazania. Optymalizujemy karty katalogowo: opisy pisane pod klienta i frazy jednocześnie, kompletne atrybuty i dane strukturalne, zdjęcia i sekcje FAQ. Dla dużych katalogów łączymy pracę redaktorów z automatyzacją AI, więc setki SKU nie oznaczają lat pracy.
- Realizuje
- Seedlight (nasz brand technologiczny)
- Zakres
- opisy, atrybuty, dane strukturalne, FAQ, zdjęcia
- Skala
- katalogowo: od 20 do tysięcy SKU
- Cel
- konwersja + widoczność w Google i AI search
Specyfika platformy
Dlaczego karta produktu robi całą robotę
Większość sklepów ma opisy skopiowane od producenta: te same treści co dziesiątki konkurentów, zero fraz, zero odpowiedzi na obiekcje. Taka karta nie pozycjonuje (duplikat treści) i nie sprzedaje (nie rozwiewa wątpliwości). Unikalny opis pisany pod pytania klienta to najtańsza poprawa konwersji w sklepie.
Druga warstwa jest niewidoczna dla oka: dane strukturalne (Product, Offer, AggregateRating, FAQPage), które mówią Google i modelom AI, co dokładnie sprzedajesz, za ile i z jakimi opiniami. Bez nich sklep nie dostaje rozszerzonych wyników w Google, a wyszukiwarki AI nie mają czego zacytować.
Przy setkach SKU ręczne pisanie się nie spina, dlatego proces jest hybrydowy: standard treści projektuje człowiek, AI generuje warianty na bazie danych produktowych, redaktor kontroluje jakość. Tak optymalizuje się katalogi w tygodnie, nie lata, i tak robimy to w Seedlight własnymi narzędziami.
Co optymalizujemy na kartach
Warstwa dla klienta i warstwa dla algorytmów, w jednym procesie.
Opisy produktów
Unikalne treści pod obiekcje klienta i frazy.
Atrybuty i warianty
Kompletne dane: rozmiary, materiały, kompatybilność.
Dane strukturalne
Product, opinie i FAQ czytelne dla Google i AI.
Sekcje FAQ produktowe
Odpowiedzi na pytania zanim trafią do supportu.
Zdjęcia i galeria
Spójny standard wizualny całego katalogu.
Generowanie treści AI
Setki SKU w tygodnie, z kontrolą jakości.
Szukasz innego komponentu współpracy?Zobacz wszystkie usługi →
Proces
Jak pracujemy nad katalogiem
Konsultacja
Audyt kart: treści, dane, konwersja per kategoria.
Plan i zakres
Standard treści i kolejność linii produktowych.
Wdrożenie
Produkcja treści (redakcja + AI) i publikacja.
Wzrost i raporty
Pomiar konwersji i widoczności, iteracje.
- sprzedaży na marketplace'ach
- Ponad 150M PLN
- obsłużonych w modelu end-to-end
- Ponad 70 firm
- klientów zostaje z nami
- Średnio 98,7%
FAQ
Pytania o Optymalizacja ofert w sklepie
Czym to się różni od optymalizacji listingów na marketplace?
Zasada ta sama, zasady gry inne. W sklepie nie walczysz z algorytmem platformy, tylko o pozycje w Google i cytowania w AI search, masz też pełną kontrolę nad strukturą karty. Treści z marketplace i sklepu mogą się zresztą zasilać nawzajem: robimy jedno i drugie.
Mam 800 produktów. Ile potrwa optymalizacja?
Katalog tej skali robimy hybrydowo: standard i szablony per linia produktowa projektuje redaktor, treści generuje AI z danych produktowych, człowiek kontroluje jakość. Realny czas to tygodnie, nie miesiące, z publikacją partiami od najlepiej sprzedających się kategorii.
Czy opisy generowane przez AI nie zaszkodzą SEO?
Google ocenia jakość i przydatność treści, nie sposób powstania. Szkodzi masowa produkcja bez kontroli: duplikaty, lanie wody, błędy w danych. Nasz proces ma redaktora w pętli i twarde dane produktowe na wejściu, więc treści są unikalne i zgodne ze stanem faktycznym.
Co dają dane strukturalne na karcie produktu?
Rozszerzone wyniki w Google (cena, dostępność, gwiazdki opinii) i czytelność dla wyszukiwarek AI, które cytują sklepy z uporządkowanymi danymi chętniej. To kod niewidoczny dla klienta, ale często decydujący o kliknięciu z wyników.
Czy piszecie też opisy kategorii?
Tak, strony kategorii to obok kart produktów główne strony pozycjonujące sklepu. Piszemy treści kategorii z linkowaniem wewnętrznym i sekcjami FAQ, które odpowiadają na pytania zakupowe zanim klient zada je konkurencji.
Sprawdź, czy Twoje karty produktów sprzedają
Bezpłatny audyt 3 kart: treści, dane strukturalne i konwersja na tle konkurencji z Google.